Blog lifestylowy - UwolnijChwile.pl

Mleka roślinne – zdrowszy zamiennik mleka krowiego

Nietolerancja laktozy, alergie pokarmowe, przejście na wegetarianizm i weganizm lub po prostu przejście na zdrowe odżywianie – wszystkie te czynniki sprawiają, że mleko krowie staje się w naszej diecie zbędne, a niekiedy nawet szkodliwe. Z pomocą przychodzi jednak jego zdrowsza alternatywa, jaką są napoje roślinne. Czym się charakteryzują i jakie wybrać, aby w najlepszy sposób zadbać o siebie? W odpowiedzi na te pytania pomoże Ci nasz artykuł stworzony wraz z Centrumbio.

Jak wybrać ‘mleko’ roślinne?

Na samym początku warto zaznaczyć, że tzw. mleko roślinne to tak naprawdę napój roślinny. Według rozporządzeń Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu mlekiem można nazywać tylko i wyłącznie to pochodzenia zwierzęcego. Nie odbiera to jednak wartości, jakie można spotkać w składzie napojów roślinnych. Co takiego sprawia, że warto wprowadzić je do swojej diety? Przede wszystkim:

  • mają wysoką zawartość białka pochodzenia roślinnego,
  • są bogate w argininę – aminokwas wspierający prawidłowe działanie serca i naczyń krwionośnych,
  • zawierają histydynę – pozytywnie działa na układ trawienny i układ odpornościowy,
  • zawierają korzystne dla organizmu nienasycone kwasy tłuszczowe,
  • stanowią dobre źródło błonnika pokarmowego,
  • są niskokaloryczne,
  • mają wysoką zawartość witaminy E,
  • są doskonałą alternatywą dla osób na diecie bezmlecznej, z alergią na białka mleka czy nietolerancją laktozy,
  • mają korzystny wpływ na zdrowie,
  • są odpowiednie również dla dzieci.

Warto jednak pamiętać, że dobrze jest dokładnie przyjrzeć się poszczególnym składom napojów roślinnych. Do wiodących na polskim rynku należą te marki La Mandorle. Stosuje się w nich dodatek alg czerwonych dla podniesienia zawartości wapnia oraz magnezu. Ponadto, aby zachować wszystkie cenne składniki La Mandorle opracowała specjalny i autorski proces produkcji poprzez proste odolejanie.

Napój kokosowy w proszku La Mandorle

Napoje roślinne La Mandorle – dokładna charakterystyka

Do najchętniej wybieranych napojów roślinnych należą te w proszku. Z jednej puszki powstaje aż 4 litry ‘mleka’. Do tego data spożycia jest o wiele dłuższa, niż w przypadku gotowych napojów w płynie. Stawiając na takie rozwiązanie dbasz nie tylko o swoje zdrowie, ale także środowisko.

Kluczowym elementem receptury napoju roślinnego La Mandorle jest wysoce odżywcza baza, która zapewnia produktom w proszku spełnianie wyjątkowych celów odżywczych. Na 400 g puszkę z napojem migdałowym w proszku przypada aż 500 g wysokiej jakości, selekcjonowanych migdałów pochodzących z kontrolowanych i ekologicznych upraw. Niektórzy stawiają na samodzielną produkcję napojów roślinnych, co jest trudnym i złożonym procesem, który nie daje tyle wartości odżywczych, jak nam się wydaje. La Mandorle proponuje gotowe rozwiązanie – smaczny napój roślinny wzbogacony w wapń, do sporządzenia z proszku, przy użyciu wody. To duże ułatwienie, bez ryzyka jakiegokolwiek marnowania.

Napój migdałowy w proszku La Mandorle

Postaw na napoje roślinne stworzone dla Ciebie i Matki Natury

Napój roślinny, napojowi roślinnemu nie jest równy. To dostępne na sklepowych półkach zawiera dużą zawartość cukru, barwniki i całą masę konserwantów – zrezygnuj z niego! Napoje roślinne La Mandorle posiadają naturalny, zdrowy i dobry skład. Znakomite właściwości odżywcze jak i walory smakowe sprawiają, że ich 'mleko’ jest jednym z najchętniej wybieranych.


Inne artykuły

Choinki w ogrodzie – jakie gatunki wybrać?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To czas, w którym wszyscy ogrodnicy pragną przyozdobić swoje krzewy iglaste kolorowymi światełkami. O ile z wyborem świątecznych lampek raczej nie mamy problemu, tak wybór choinki do ogrodu jest często dla nas nie lada wyzwaniem. W tym zadaniu pomoże Ci Ogrodowa Galeria – szkółka roślin, która zna się […]

Gofry drożdżowe – przepis

Mimo, że trzeba im poświecić sporo czasu to uwierzcie mi, że naprawdę warto. Przekonacie się o tym już po pierwszym kęsie J Osobiście bardziej je lubię niż tradycyjne gofry. Podzielcie się proszę opinią jak Wam przypadły do smaku. Składniki na gofry drożdżowe: Na zaczyn 130 g mąki 70 g ciepłej wody 3 g drożdży Wymieszać […]

Lot balonem Szczecin

Zwiedzanie Szczecina podczas lotu balonem to doskonały pomysł na prezent dla pasjonatów latania, ale i dla każdego, kto poszukuje niezapomnianych wrażeń i widoków. Szczecin z lotu ptaka Tylko lot balonem pozwoli Ci w ciszy z góry podziwiać piękne okolice jezior Dębie i Miedwie, nieopodal których zaczyna się cała przygoda. Będziesz mieć rewelacyjny widok na panoramę […]