Blog lifestylowy - UwolnijChwile.pl

Jak żywić małego wegetarianina

Jak żywić małego wegetarianina?

Dieta wegetariańska jest coraz bardziej popularna w Polsce i na świecie. Z tego względu, że dieta ta zakłada ograniczenie pewnych grup produktów, istnieje ryzyko niewystarczającego spożycia ważnych dla rozwoju dziecka składników odżywczych. Dlatego bardzo ważna tutaj będzie odpowiednia edukacja rodziców. Dobrze zaplanowana i zbilansowana dieta wegetariańska u dzieci może zaspokoić wszystkie potrzeby organizmu i może być stosowana na każdym etapie życia, zarówno podczas okresu niemowlęcego, jak i wczesnodziecięcego.

Zalety diety wegetariańskiej u dzieci

Ze względu na to, że coraz więcej osób stosuje dietę wegetariańską, zwiększa się również liczba dzieci wegetarian. Zaletą takiej diety jest większe spożywanie błonnika, warzyw i owoców, a mniejsze nasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki temu dieta wegetariańska może zapobiegać wczesnej otyłości u dzieci, jak i w późniejszym czasie.

Rodzice, którzy chcą mieć małego wegetarianina w domu powinni zapewnić mu odpowiednio zbilansowaną i bogatą we wszystkie niezbędne składniki dietę wegetariańską dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dziecka.

Bezglutenowa kaszka zbożowo-owocowa dla niemowląt Bebe M

Dieta wegetariańska u dzieci powinna być różnorodna

Najważniejszym okresem są pierwsze lata rozwoju i wzrostu dziecka, ponieważ wtedy w jego organizmie zachodzi wiele zmian. Dlatego tak ważne jest, aby szczególnie zadbać o ten etap życia, aby dziecko miało szansę na prawidłowy rozwój.

W celu zapobiegania spadkowi energii na diecie wegetariańskiej, każdy posiłek powinien być wzbogacony w produkty mające wysoką zawartość niezbędnych witamin i minerałów. Mieszanki dla dzieci Bebe M to żywność dla dzieci bogata w takie składniki, jak:

  • witaminy A, B1, B6, C, D, E,
  • sód, potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk i wiele innych.

Podając je dziecku masz pewność, że dbasz o jego prawidłowy rozwój. Ważne jest także, aby w czasie wzrostu maluszka dostarczać mu odpowiednią ilość białka. Mieszanki dla dzieci Bebe M powstały na podstawie najnowszych badań nad żywieniem niemowląt, poświęconych roślinnym hydrolizatom białkowym. Tak oto Bebe M stanowi wysokowartościowe mieszanki zbożowe uzupełnione białkiem z ryżu organicznego, wytwarzanego w procesie niskotemperaturowym.

Mieszanka dla niemowląt bez laktozy i glutenu Bebe M 3

Wegetarianizm u dzieci – kaszki dla niemowląt

Różnego rodzaju kaszki dla dzieci to również zdrowy i pożywny posiłek dla dzieci na diecie wegetariańskiej, który nie tylko zaspokaja głód, ale również pozwala prawidłowo się rozwijać. Kaszki bezglutenowe i bezlaktozowe Bebe M to niezwykle wartościowa żywność, która jest doskonałym wstępem dla małych wegetarian do przyzwyczajenia ich brzuszków do pokarmów stałych. Każda z nich dostarcza organizmowi witamin i minerałów. To również częsty wybór dla małych alergików i dzieci z nietolerancjami pokarmowymi. Do tego są pyszne!

Kaszka bezglutenowa dla niemowląt Mój Pierwszy Kompot Bebe M

Wegetarianizm u dzieci jest bezpieczny

O tym, jak zapewnić niemowlętom i dzieciom – nie tylko małym wegetarianom i weganom – zbilansowaną dietę oraz zachęcić je do zdrowego jedzenia doskonale wie CentrumBio. Zachęcamy do sprawdzenia ich szerokiej oferty!


Inne artykuły

Zupa dyniowa z mleczkiem kokosowym

Pora jesienna to okazja do przygotowania tej pysznej zupy krem z dyni. Jeżeli ktoś potrzebuje dodatkowo działania rozgrzewającego warto dodać troszkę imbiru. Składniki na zupę dyniową: 2 średnie dynie (u mnie hokkaido – nie trzeba obierać) 3 cebule 4 ząbki czosnku mleczko kokosowe (część gęsta) imbir (opcjonalnie) sól, pieprz Wykonanie zupy dyniowej Rozgrzewamy piekarnik do […]

Zamek Krzyżtopór w Ujazdowie – w tamtejszych latach największy w Europie

Ruiny Zamku Krzyżtopór Piękny, wyjątkowy i pełen tajemnic Zamek Krzyżtopór każdego roku przyciąga rzesze miłośników zamków i historii. Jest to punkt, który warto odhaczyć będąc w okolicach województwa świętokrzyskiego. Te sporych rozmiarów ruiny zamku zostały zachowane w wyjątkowo dobrym stanie. Jest to miejsce wręcz zachęcające do pobudzenia własnej wyobraźni, ale i z fantastycznym klimatem. Wewnątrz nie znajdziemy muzealnego […]

Prezent dla 12 latki na urodziny

Jeżeli ktoś nas śledzi, to zapewne zauważył, że podsuwając pomysły na prezent skupiamy się na wieku 10 -12 lat. Dlaczego tak jest? Otóż jest to kategoria wiekowa dla której najtrudniej kupić prezent – przynajmniej tak jest zdaniem wielu ludzi zapraszanych na takie urodziny. Gdy mowa o prezentach dla 12 latek nie wiadomo czy jeszcze zaopatrywać […]