Blog lifestylowy - UwolnijChwile.pl

Innowacyjny jeździk Twistcar – warto czy nie?

Z Twistcarem spotkałam się już jakiś czas temu. Nietypowy jezdzik dla dziecka. Mały kosmiczny pojazd, na którym śmigały maluchy wzbudził moje zainteresowanie. Zapomniałam na lata, a później ujrzałam w czasie spaceru dwójkę maluchów pomykającym na tym sprzęcie.  Postanowiłam zagadać do ich rodziców i dowiedzieć się więcej, na temat tego jak sprawdza się Twistcar i jakie mają o nim opinie?

Co to jest Twistcar

Kto już bliżej miał okazję przyglądnąć się temu jeździkowi grawitacyjnemu, zapewne zachodził w głowę jak to działa? Na próżno szukać tam pedałów, zasilacza czy baterii. No właśnie, te nieszczęsne baterie – dziecięce zabawki zużywają tony baterii, a zabawki akumulatorowe mają to do siebie, że szybko się wyczerpują a czas ładowania znacznie przewyższa czas późniejszego użytkowania zabawki. Już samo to, że do tego jezdzika baterie nie są potrzebne to ogromna zaleta. Jest to ulga dla tych, którzy nie muszą wydawać kroci na baterie i dla środowiska.Co w takim razie napędza ten pojazd? Tajemnica tkwi w naprzemiennych ruchach kierownicą.

Jezdzik najlepiej radzi sobie na gładkich powierzchniach – podłoga, gładkie betonowe nawierzchnie to najlepsze trasy dla Twistcara. Nie jest to pojazd terenowy który będzie śmigał po piasku.

Występuje w wielu wersjach kolorystycznych, a także możecie znaleźć Twistcar ze świecącymi kółkami

Twistcar – od jakiego wieku

Zazwyczaj zabawka ta zalecana jest dla dzieciaków w wieku minimum 3 lata i starszych. Maluszki, dla których prowadzenie TwistCara póki co jest zbyt skomplikowane mogą go z powodzeniem używać jako standardowy jeździk dla dziecka, czyli po prostu jeździć odpychając się nóżkami.  A do jakiego wieku? Cóż, liczne filmy na YT pokazują, że jezdzik Twistcar nie ma wieku – śmigają na nim dorośli… Jedynie kolana nieco przeszkadzają ,ale dla chcącego nic trudnego 😛 Twistcar jest niezwykle lekki, ale przy tym i bardzo wytrzymały – ten lekki sprzęt który dzieciaki same mogą nosić wytrzymuje obciążenie do …120 kg.

TwistCar – wady i zalety

Jedziemy z zaletami jeździka:

  • lekki
  • zwrotny
  • posiada zabezpieczenie przed wywrotką przy braniu ostrych zakrętów
  • bardzo trwały
  • atrakcyjnie wygląda
  • może być użytkowany przez lata – śmigają na nim zarówno maluchy jak i starszaki
  • nie wymaga baterii ani ładowania akumulatora

A wady?

  • może być tak, że dziecko trzeba będzie gonić – uwaga na zjazdy z górki bo wtedy nabiera niezłej prędkości
  • to raczej nie wada, ale często chwilę schodzi zanim dziecko „wyczuje” ów jeździk grawitacyjny – na ile skręcić kierownicę aby go napędzić, a na ile aby zakręcić. Niektóre maluchy potrzebują więcej czasu na opanowanie go.
  • słabo sobie radzi na kostce brukowej- jedzie wolniej i głośno, podobnie jak wrotki, rolki etc. Szukajcie gładkich nawierzchni.

Warto, czy nie warto? Osoby z którymi rozmawiałam bardzo sobie chwaliły. Jeździki  grawitacyjne są bardzo lubiane przez dzieciaki które organizują wyścigi. Według mnie dobra alternatywa dla pojazdów akumulatorowych.

Jak Wam się podoba taki jezdzik?


Inne artykuły

Przepis na szarlotkę

A Tobie z czym kojarzy się ciasto pachnące cynamonem i jabłkami? Mnie kojarzy się z piękna kolorową jesienią, liście przypominające kolor jabłek i ten wspaniały zapach cynamonu. Do tego wszystkiego kubek gorącej i aromatycznej kawy lub herbaty, ciepły kocyk i dobra książka J No i czego tu chcieć więcej?! Łapcie wiec przepis na pyszną, chrupiącą […]

Gofry drożdżowe – przepis

Mimo, że trzeba im poświecić sporo czasu to uwierzcie mi, że naprawdę warto. Przekonacie się o tym już po pierwszym kęsie J Osobiście bardziej je lubię niż tradycyjne gofry. Podzielcie się proszę opinią jak Wam przypadły do smaku. Składniki na gofry drożdżowe: Na zaczyn 130 g mąki 70 g ciepłej wody 3 g drożdży Wymieszać […]

Przepis na Muffinki PAINS D’EPICE

Październik to dobry miesiąc na przetestowanie kilku świątecznych przepisów i przywołanie nadchodzących Świąt. Dzisiaj chciałam Wam zaproponować pyszne korzenne muffinki, które są bardzo delikatne i wilgotne w środku dzięki dodaniu konfitury pomarańczowej. Po prostu pycha! I gwarantuję Wam, że jak raz zrobicie to zagoszczą u Was na stałe nie tylko w czasie świątecznym. Składniki na […]